• اخبار و رویدادها


برگزاری اولین نشست چالشهای حضور بانوان در عرصه ورزش ایران

برگزاری اولین نشست چالشهای حضور بانوان در عرصه ورزش ایران(گذشته، حال و آینده) با حضور مسئولین ورزش کشور در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

اولین نشست «چالشهای حضور بانوان در عرصه ورزش ایران» با حضور سرکار خانم دکتر مهین فرهادی زاد، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و همچنین، رئیس کمیسیون زنان و ورزش المپیک، و سرکار خانم طاهره طاهریان، نایب رئیس کمیته ملی المپیک و جناب آقای دکتر علی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی در روز 25 آذر ماه در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

در این مراسم همچنین اعضای کمیسیون ورزش زنان المپیک شامل خانم دکتر فریده شجاعی، دکتر الهام جعفری، آقای دکتر حسین اکبری یزدی، اعضای هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی خانمها دکتر فریبا محمدی، دکتر نازنین راسخ و آقایان دکتر حسین زارعیان، دکتر محمد اسماعیلی و دکتر مصطفی افشاری و همچنین آقای سردار مهرعلی باران چشمه مشاور ورزشی ستاد نیروهای مسلح و عضو هیات رئیسه جهانی سیزم و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی حضور داشتند. این مراسم علی رغم همزمانی آن به تعطیای دانشگاه ها به دلیل آلودگی هوا،  با استقبال بی نظیر دانشجویان همراه بود..

این نشست حاصل همکاری مشترک دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی، کمیسیون ورزش و زنان المپیک، معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی بود.

این نشست در ساعت 8.30 صبح روز 25 آذر ماه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و خوشامدگویی معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس دانشکده  تربیت بدنی آغاز شد و  سخنرانی ها در دو بخش مجزا  شامل: 1. چالشهای مدیریتی زنان در عرصه ورزش ایران و 2. چالشهای حضور بانوان در رقابتهای ملی و جهانی ارائه شد.

سخنران این نشست عبارت بودند از :

1. خانم طاهره طاهریان با موضوع : «سیر تحول سازمانی ورزش زنان ایران از گذشته تا حال با تأکید بر مهمترین مشکلات در هر دوره»

2. دکتر مهین فرهادی زاد با موضوع: « مشکلات محوری حضور زنان در رقابتهای ملی و جهانی»

3. دکتر الهام جعفری با موضوع :« چالشهای مدیریتی زنان در ورزش محلات»

3. دکتر سارا کشکر با موضوع « بررسی تطبیقی چالشها و جایگاه مدیریتی زنان در ورزش ایران و جهان»

4. دکتر حبیب هنری با موضوع « سقف شیشه ای در ساختار مدیریتی زنان در ورزش ایران»

5. دکتر حمید قاسمی با موضوع « چالشهای رسانه در بازنمایی ورزش زنان»

6. دکتر مینو باسامی با موضوع « چالشهای اخلاقی پژوهشهای علمی در حوزه ورزش زنان»

7. دکتر نازنین راسخ با موضوع « گزارش تحلیلی نتایج تحقیقات حوزه مدیریت زنان در ورزش ایران»

8. دکتر فرزاد غفوری با موضوع « مشکلات مشارکت زنان در ورزش»

      در پایان پس از پرسش و پاسخ بین حاضرین و سخنرانان، بیانیه نشست تهیه شد و مقرر گردید راهکارهای ارائه شده در متن بیانیه برای بررسی و حل مشکلات مطرح شده در حوزه ورزش زنان برای مسئولین ارسال شود.


 

تاریخ درج خبر: 1398/10/03  -  ساعت درج خبر: ٠٨:٢٩  -  شماره خبر: ١٠٨٣٨  -  تعداد بازدید: 111

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج